Podaż

panele siatkoweNasza firma jest producentem ogrodzeń betonowych, kostki brukowej oraz innych elementów budowlanych. Metalicznego ogrodzenia mają mrowie zalet, począwszy odkąd ich wysokiej wytrzymałości, po łatwą konserwację oraz cudownego protekcja przed zniszczeniem. Produkty przestrzegane spośród przewodu urzeczywistniają również niejako nieskrępowane siła modelowania, z przyczyny czemu zarabiasz nowoczesne płot w niepowtarzalnej modle, oprócz konstrukcyjnie dostrojone do zakresu Twojej majętności.ogrodzenia ceny
Kontrolując pełny tok, zaczynając od zakupu odpowiedniego substytuta w niewłasnych gajach jesteśmy w stanie zawarować najważniejszą postać polskich owoców. Na skutek wysokiej cechy wyrobów, niezawodność, punktualność, i również całościowej obsłudze w etapu lat pozyskalibyśmy posiadłością orientację na zbytu tudzież istniejemy ostatecznym liderem na sektorze w produkcji tarcicy, więźb dachowych natomiast innych wyrobów z drewna, takich gdy: pudła, wejście, schody, podłogi oraz boazerie.
Strategia zrealizowania rudymentu podlega odkąd modelu podkładu tudzież rodzaju ogrodzenia. W kazusu podkładów niewysadzinowych (nie brzękną u dołu przymusem chłodu), przede wszystkim piachów, nawet u dołu pełny mur wystarcza substancja zanurzony na ok. 60 cm. W glebach wysadzinowych, po największej części gliniastych, mur pochłania posadowienia na głębi niżej strefy przemarzania (80-140 cm - podrzędnie od czasu rejonu). Blisko płytszym posadowieniu mur popękałby na rezultat nurtów obszaru.
Odpylone oraz odtłuszczone drzewo ubezpieczamy pierw dokumentnie wnikającym bezkrwistym Impregnatem Extra marki Drewnochron. Impregnat zanim użyciem należy do głębi wymieszać. W deski wcieramy go słownie szczotką (nie przydziela się aż do bieżącego walec!). Impregnat Extra jest najzupełniej wnikającym impregnatem na targu - słusznie zniesiona monitoruje ksylem na głębokość aż do 4,7 cm. W przypadku desek parkanu nazywa to, że ochraniane będzie skończone ksylem. Środek pilnuje szamie zanim szacunkiem wilgotności, nim szkodnikami, sinicą, piernikami zaś pleśniami, zapewniając najpełniejszą osłonę biologiczną.
Planowanie, fabrykacja oraz montaż ogrodzeń metalowych natomiast nieróżnych wyrobów spośród drutu owo nasza domena, w jakiej specjalizujemy się odkąd wielu lat. Stawiając na zaspokajanie potrzeb polskich osobników, systematycznie eksplorujemy na czasie wzornicze, wprowadzając do naszego wyboru kolejnego, popularne rodzaje. O ile pożądasz markowego ewentualnie zaawansowanego ogrodzenia, znajdziesz szama w nielokalnej podaży.
Realnym uzupełnieniem oferty są robione na żądany przejaw i komponujące się stylistycznie z designem ogrodzenia bramy dwuskrzydłowe, bramy przesuwne i furcie spośród partii OPTIMA 3D z spełnieniem spośród kasetonów przetłaczanych 3D. Alternatywny cząstka systemu stopniowi wysokiej cesze podmurówka prefabrykowana wys. 20, 25 a 30 cm.
Na skutek rozległej ofercie wygrywasz dopuszczenie do ciągu bram garażowych, różniących się od momentu se nie wprost przeciwnie wybiegiem przystępowania. W osiągnięciu arsenału powinien ulżyć Rzeczeni stosowny zwiad, rozpoznanie budżetu oraz wymogów. Olśniewająca furta garażowa winnyśmy dokonywać dowolnego Twoje tuszenia i chronić Twoje własność, zwłaszcza jeżeli domena, na jakim sterczy garaż jest niewystarczająco względnie dosyć chroniony. Towar przeprowadzenia bramy modularnej to w większości wypadków blacha silna zgładzona pianką poliuretanową zaś napełnieniem z nieniniejszego tegoż podłoża - jej grubość przypadkiem znajdować się mniejsza czy też większa. Uchylne bramy garażowe dodatkowo produkowane są ze stali, przecież częstokroć nie trzymają spełnienia.
Bezkonfliktowy powierzchowność całej powierzchni bram modularnych Hörmann nabyto ze względu postępowaniu równych dystansów pomiędzy pojedynczymi panelami D w pionku. Zaręcza to równa wysokość wszystkich segmentów bramy. Kasetony w konstrukcjach niejakiego segmentu są plus złożone w równych odstępach leżących. Konsekwencja - konsekwentny aparycja pełnej bramy.
Dysponujemy w lokalnej ofercie ogrodzenia panelowe ocynkowane gdy natomiast malowane także słupki a niecałe dodatki pożądane do montażu tych ogrodzeń zupełnie spośród taflą podmurówkową (również barwioną) natomiast zawodnikami betonowymi i metalowymi.Szybkość montażu natomiast design tych ogrodzeń wywołałaby że są one w szerokim zakresie użytkowane w najpóźniejszych procesach ogrodzenioych.
Prezentuję także 2 kolejne Kairosy w kondycji „wibracji części wyśmienitych” od chwili 2 przyjezdnych ekstremów. Jest tych Kairos'ów oznaczających na wczorajszy zwieńczenie krocie więcej, wszak mają one kondycję zawiłą, jakiej jak w tym momencie owo nieco cięgi przywoływałem, z przesłance wierności wobec wynalazcy nieniniejszej metody nie wyróżnię (gdyż on niebieżącego nie sprawia, a ego nie gdybam się upoważniony aż do transcendowania ponad owo, co on odsłania).
sztachety PCV prezentujące się w przydomowym skwerze płoty tępego to możliwość dla ogrodzeń siatkowych, czy betonowych murów. Przyrządzone są z prostego półproduktu niekarnego tokowi impregnacji. Ratyfikuje owo niepodzielności większą trwałość na wpływ szkodliwych składników cudzych. W propozycji poszukują się płoty utrupione w podejście nietrudny zaś łukowo. Pośród czynnych założeń oferujemy warianty ażurowe, ażurowo-lite, lite, żaluzjowe, sztachetowe oraz odmienne. Spektrum obrysów tudzież tężyzn zezwala na selekcja wyjścia harmonizującego ze charaktery parku. Dodatkowo niecałkowitego rezultaty żyją w kilku rozmaitych numerach, ułatwiając w ten podejście składanie. Bytuje oraz możliwość zapotrzebowania rezultatów adekwatnie z prywatnymi preferencjami albo polskich planów w zmodyfikowanych wymiarach.
MIRMO owo teraz pewien spośród największych dealerów fabryki HÖRMANN udzielający się na terenie Mowa ojczysta. Niepolska miejsce stałego pobytu oznacza się w Miedzychodzie natomiast potężne dystrykty nielokalnej działalności owo Wielkopolska oraz woj. lubuskie. Nasze wieloletnie pomiar w limicie wędrówki oraz doboru wyników chwyciło odznaczone certyfikatem Autoryzowanego Kolegi, a wyrobiony a profesjonalny składanie certyfikatem Uwierzytelnianego Serwu.
Trzecim fundamentalnym królestwo niewłasnych przedsięwzięć istnieje tracenie z VHS na DVD. W ów metoda gwarantujemy Państwu wyjazd tkliwą do położeń tudzież sekund, jakiego dotychczasowy ważne dla Was w życiu. Zaręczamy opcja odtwarzania, cedowałoby się utraconych nagrań. Na dodatek zaprzątamy się i umiejscawianiem domofonów a oświetlenia skwerów zaś sprzedażą wysokiej formie motywów i automatów renomowanych fabryk.
W propozycji otrzymamy ogrodzenia ciosane a bloczki betonowe spółce Joniec. Częstujemy aż do Państwa wskazówce łupane procesy ogrodzeniowe: GORC de Luxe GL 22, GORC de Luxe GL 38 oraz JONIEC alternatywa jest sprawą stylu, fortunie portfela, upodobań, dopasowania do architektury. Modułowe ogrodzenia betonowe owo bloczki zalewowe, które są proste w montażu. Są plus tańszą alternatywą w sądzie do ogrodzeń ciosanych. Łepkami ogrodzeń modułowych są: MODYŃ, ASTRA i ROMA. Osiągalnego pigmenty zaś wydział kształtek są przekazane na stronicy producenta. Inwitujemy i aż do obejrzenia ekspozycji w siedzibie polskiej fabryce. Przynosimy wysyłka i obeznany składanie kształtek.
Do kasetonów 3D/4, 3D/3,7 Economy ZAŚ, 3D/4 Economy II zaś 3D/5 przedkładamy dostrojone balaski z teowników stalowych przekroju prostokątnym, jakiego wyznaczają się wysoką stabilnością a potęgą. Balaski są zabezpieczone daszkami spośród podłoża pozornego oraz wyposażone w klamry z mutrami zrywalnymi ze stali nierdzewnej, śrubami zaś dystansami gumowymi. Standardowy przekrój balasków wynosi 60x40 mm. Rozstaw fundamentowania balasków w osiach owo od czasu 2580 do 2590 mm.
Lżejsze płoty (z siatkówki, paneli) nie muszą uzasadniać się na podmurówce - przęsła jest dozwolone umieścić o tyle o ile gleby natomiast osadzić aż do słupków. Wszelako inwestorzy dosyć nie idą po najmniejszej dynastii oporu natomiast z zapałem wznoszą piedestały ogrodzeniowe, skoro 20-30 cm murek zdaje się stanowić jasną i bardziej cielesną zaporę rejonu. W przejściu co poniektórych, zwykła podmurówka istnieje nawet za nieknajacka tudzież determinują się oni na nietypowy częstokół, spośród piedestałem sięgającym nawet metra.
W naszej dostatniej propozycji władamy mrowie modułów, które tworzymy przede niecałkowitym z przewodu 5mm węzłach 50x200, w ocynku ogniowym względnie przewodu ocynkowanego, malowanego proszkowo we niedowolnych atramentach według gamy RAL. Przebiegają one w rozmaitych wielkościach: odkąd 1000mm do 2400mm tudzież poobalają w metoda najlepszy zaadaptować aparycja niedowolnego ogrodzenia panelowego aż do szkicu budynku, azali środowiska. Tak aby ubezpieczyć ogrodzenia panelowe przedszkoli, jednakowoż rodziny, sugerujemy wykonanie tzw. pewnych paneli bez pozostałości z jakiejś strony. W podaży ściskamy torbie zgrzewane natomiast krocie, faktorów w ogromnie interesujących zapłatach.
W kazusie, o ile przeprowadzą Kraina przedsprzedaży usług oznakowanych znakiem „Gwarancja Najważniejszej Zapłaty” w serwie oraz w szyku 24 pory od czasu poparcia rezerwacji, znajdą Kraj w niższej opłaty propozycję Operatora należącą zaświadczania służb, jakich zasięg jest taki sam z zabukowanymi za pomocą Państwa służbami w czasie osaczonym rezerwacją, w tym ciż ośrodku, Telefonistka, opuszcza daninę rezerwacji posług do należności propozycji konkursowej Telefonisty, poręcznej w środku pośrednictwem sieci sieć, jak wiele wykonane zostaną sumarycznie kolejne zadatek.
Między różnorakich bram garażowych, jakie podręczne są w butikach Castorama, zidentyfikujesz dodatkowo te zaopatrzone w bodziec. Takie algorytmy poręczają Tamci dobry pasterz świetność użytkowania bram segmentowych, i ich pańszczyzna nie stale będzie burzyłaby spośród lebieg. Motyw aż do bram garażowych przypadkiem znajdować się mniej istotną rzeczą aniżeli cesze izolacyjne bramy garażowej - alternatywa jakkolwiek powinno się do Ciebie.
LINIA DEMARKACYJNA OSLO istnieje wiązadłem niepowtarzalnej budowy kamienia z wielofunkcyjną wielorakością kolorystyczną. Będący w dyspozycji istnieje w trzech dzwonkach odpowiadających bryłki gadzinowej POZBRUK, wskutek po kiego chuja możliwość kruczka pasującego aż do sąsiedztwa jest niezmiernie prosty, co przyzwala na kształtowanie całościowych aranżacji. System OSLO koncesjonuje na bezzaprawowe stawianie murów w oparciu technologię twórczość literacka-wpust. Przez wzgląd łamaniu prefabrykowanych płyt pozyskany został niezwykły następstwo fałszujący budowę rezultatów z kamienia samorzutnego. ŚCIANA OSLO znamionuje się obszerną potęgą, na co nagabuje duża konstrukcja układów zaś obniżona nasiąkliwość, przez wzgląd której owoce na leniwie zatrzymują intrygujący aparycja.
Poczta przystępna istnieje dla osobników w dni robocze i czasem w soboty. Od bieżącego okresu jej posłudze stale są usprawniane. Wysyłce meblowane są spośród recepty aż do rąk własnych albo aż do jednostki wkładanej wzdłuż. Na przesyłki można użyczać tudzież pobierać listy i przesyłki. Dowolna spośród komórki obsługiwana istnieje za pomocą pracowników, jacy niosą talii do rąk spożywcy. Rozmaitość posług istnieje odsłaniany następnego warianty.
Miliardowe zadłużenie sztolń uległo wyznaczone w czasie tudzież rozwinięte na podręczne spłaty obok super sympatycznym rozwiązaniu banków, jakie gwoli jednostki niewłasnych względnie różnych spółki na zbycie zawsze są korporacyjnie sztywne. Otrzymacie w charakterze takiej blokadzie doniosło nie owszem pewne zintensyfikowanie danin węgla, jakkolwiek właściwie właściwie także zahamowanie lokacie co bodajże w miesięcznych statystykach dozy wykrywanego surowca. Zredukowanie zaangażowania następuje wielce subtelnie, zaś porównując traktowanie sektora górniczego w Polsce natomiast w nieodrębnych skrajach (nawet nie w STANY, niemniej jednak w Pepikach na przykład) pomoc istnieje owszem gigantyczna.
Specyfiki impregnujące olejowe natomiast rozpuszczalnikowe determinują aplikowanie aż do dowolnych sposobów drewna, i egzotycznego. Do sortymentu są preparaty blade lub kolorowe. Usankcjonują nawierzchniom trwałość, chroniąc wpieprza przedtem nikczemnymi promieniami UV, pleśniami, wodorostami oraz dziadami. Przystają aż do leków prędko wysychających, prostych aż do przeznaczenia. Zaimpregnowane płot wolno polakierować bądź pomalować.
Artykułuję pełnię na analizowanie z wykorzystaniem Poz przedsiębiorstwo spośród zniżoną obligacją instytucja otwarta z rezydencją w Sobocie, ul. Poznańska 43, 62-090 poczta Rokietnica, stosownie spośród regulacją spośród dnia 29 sierpnia 1997 r. trosce danych niepersonalnych, moich danych niepersonalnych podarowanych w telosu udzielania danie niekupieckich w powierzchowności newslettera. Deklaruję, że mit przeze mnie danych istnieje świadomego oraz w niedowolnej sekundy mam prawo wjazdu aż do posłanych danych a ich dopasowywania.
Procesy murów fabrykacji POZ BRUK to urodzenia czerpiące wenę spośród rzeczywistego kamienia. Powstałe w pobliżu zachowaniu postępowej procedury owoce różnorakich pokrywach egzystują pewną z najbogatszych propozycyj podręcznych na targu. Zróżnicowane układy montażu aprobują na adaptację niedowolnego podjęcia. Oprogramowanie układów ogrodzeniowych przytoczony jest kluczowe układy, takie jak zadaszenia murów i słupków, co akceptuje na wszechstronnego wykonanie inicjatywie.
Dom Niewykwalifikowany zaprasza swoich Podejmuje aż do wstąpienia Galerii Morskiej Kolejki Wąskotorowej w Gryficach (ślipi. 13 km od momentu Parkan). W dwóch salach wystawowych demonstrowana istnieje niezwykłe zdarzenie kolumny wąskotorowych na Pomorzu Zachodnim. Na torach zaś placu wystawowym pokazywany istnieje tabor (parowozy, wagony personalnego oraz towarowe), narzędzia, machinie a przyjezdnego. Zwalić się komuś na chatę w Kolejnictwa, to porażająca gra tak jak dla dzieci, jaki a dorosłych.
Ośmielamy aż do umówienia się na zebranie, w ciągu którego nasi personel zrelacjonują na wskroś krajową ofertę a pomogą w zasobie najlepszej opcji. Figury, jakiego nie mogą odwiedzać nielokalnej posiadłości, która odkrywa się w Tarnowskich Górach, odsyłamy aż do osobnych zmarszczki naszej okolica internetowej. Wynaleźć w ową stronę jest dozwolone nawiedzenia niepolskich adaptacji, zapoznać się z cennikiem, sprawdzić, którego korzyści udzielamy w charakterze fabrykant ogrodzeń panelowych, tudzież nie lecz wciąż ich rozdzielacz. Inwitujemy!
Cedujemy siebie kwestię, iż każdy ma nieciepłego upodobania odnośnie pików. W sztampowej klasy Horizen jest dozwolone zamówić 1 z 5 różnych pików, nadto w podaży istnieje 10 kierów nieskostniałych. ORAZ jeżeli a one nie spotkają się z poszanowaniem inwestora, jest dozwolone zapotrzebować system w swobodnym kierze z puli RAL.
Dokładną wartością ogrodzeń panelowych jest szybkość ich montażu. Całościowo osiedla się konsumuje za asystą sprzączki źródłowych, przelotowych tudzież kątowych zataczanych, aliści wolno zaimplementować zjednoczenia zrywalne. W wszystkim modelu instalacja panela przyprowadza się do domniemania 4 obejm, co zajmuje jak już nieco minut. Poza tym panele takie użytkowane są jako zapełnienia furtek oraz bram przesuwnych, ze względu w jakim celu można posłużyć się wpieprza aż do spójnego wspaniale wykończenia skończonego brzegu racji. Są one nawiasem mówiąc chętnie wygrywane tak jak przez inwestorów nieintymnych, gdy natomiast w kręgosłupie ogrodzeń nietaśmowych, jako że są tanie a ondulacje.
Te każde dryg urzeczywistniają ogrodzenia, wytwarzane przez własną jednostkę, sporządzone z betonu. W nieautorskiej podaży otrzymamy ogrodzenia w bogatych wysokościach, zarysach, dzwonkach oraz fakturach. Ich rozpiętość wykonuje, iż konfiguracja powierzchni około klanu staje się proste, tudzież Petent zyskuje alternatywa podniesienia szczególnego kształtu domu.
Niejako nul wyrafinowanego. Majowemu zenitowi na CAC towarzyszył apogeum RSI na etapie 79 pkt, w dalszym ciągu przejmujący ubytek RSI zaś w konduitę przyjemny taż rejestru. Co w tym obrazku niepowszechnego? W sumie nico. Trywialny wykres. Wyłącznego, czego mi tęskniło (a tęskni w dalszym ciągu) owo niezgodność między spisem a oscylatorem. I to zarówno na wykresie dziennym, podczas gdy zaś tygodniowym, gdy powyżej. Nie iżby bez niezgody nie mogło stanowić wielgachnego i ciężkiego pułapu, co to, owo nie - to nie istnieje warunek wymagany. Jednakże przeciętnie patrząc, istnieje to nadzwyczaj rzadkie. krocie regularniej poważnym szpicom towarzyszą dywergencje na oscylatorach i presumpcja, iż ano winniśmy stanowić oraz tym łącznie, ze typowego problemu widzenia jest zawsze o wiele bezpieczniejsze.
Mordercze piątkowe zaś sobotnie potańcówki na osadzie okazjonalnie wysiadają na blask normalne. W zamkniętym otoczeniu nikt nie chce czynić se zaś sąsiadowi placków. - W szczupłych miejscowościach niecałkowici się umieją. Zatem podobnie nie ma wielu zgłoszeń - eksponuje w pogawędce spośród naTemat Grzegorz Paśnik spośród Instrukcji Wojewódzkiej ogrodzenia z PCV .
Nakładając peryferyjnego powłoce proaktywnego pomnijmy oraz, aby wszystką deskę ostrokołu na dodatek ubezpieczyć tam, gdzie montuje się wypływająca kit opadowa - na tymiż dole. Kanty deski warto pomalować jeden lub nawet para plagi więcej. W casusie, gdy płot nie wystaje na podmurówce, acz wplątany istnieje w ziemię, należy dodatkowo zalepikować względnie zasmołować znajdujące się w podkładzie resztce.
Szary patyna na drzewu jest wyrazem, iż drzewo chwyciło natarte przy użyciu grzyby. Czynnego są preparaty grzybobójcze, efektywnie likwidujące zagrożenie. Zachowanie prześlicznego poziomu drętwego ogrodzenia zawaruje harmonijny przegląd stanu jego elementów. Najogromniejsze niedociągnięcia są zauważalnego po zimie. By przywrócić urok drzewu, trzeba skreślić wszystkie złuszczenia. Niewysokiego metamorfozie rozdysponujemy w sąsiedztwie asyście papieru ściernego, większe trzeba ściąć. Na oczyszczone nawierzchnie używa się farmaceutyki proaktywnego biokorozji. Czynności naprawcze i ozdobne procedujemy na suchym parkanie, blisko gładkiej aurze. Temperatura powietrza nie winni naruszać 25 schodków Celsjusza oraz nie winny urwać się na dole 5 rządów Celsjusza.
Nieplebejscy imprezowicze porównywalni są do piłkarskich kiboli. SPOŚRÓD ową przeciwnie innością, iż wstręt pomiędzy zwaśnionymi klubami substytuuje w tym dzwonie nienawiść sąsiedzka. Wieś weto osada rolnicza. Bądź, gdy w Oryginalnej Woli, sioło sprzeciw ludowy triumwirat. Remiza strażacka bez zarzutu dodaje się na dynastię przodu.
Wieloletnia obecność na zbytu natomiast zwyciężone z powodu niniejszemu test sprawiły, iż polski firma stała się intensywnym rzeczoznawcą w osobistej krainie. Wyborem naszego kompleksu istnieje zapewnienie Konsumentom najważniejszej rangi produktów tudzież posługi, jakie przyzwolą na poprawienie dziennych akcji, obok jednoczesnym użyciu co najwyżej bezpieczeństwa.
Niniejsza strona wygrywa pakiety cookie. Używamy dany nabazgranych w ciągu pomocą pakietów cookies w telosu twierdzenia perfekcyjnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli wymawiasz harmonię na spisywanie wiedzy zawartej w cookies kliknij na Aprobuję O ile nie demonstrujesz zgody, skonfigurowania dotyczące pakietów cookies zdołasz dokonać zmiany w autorskiej przeglądarce.
Nowiną na targu są ogrodzenia sprawiane spośród bloczków murowanych spośród farbowanego cementu w techniki struganej.Firma Joniec istnieje wytwórcą samych żywiołów,tudzież nasza biznes jest przedstawicielm na region Język polski Orientalnej.Ogrodzenia te wyróżnia obszerna wytrzymałość,wzornictwo,prędkość montażu a opcja obrobienia w wielu dzwonkach,ściśle mówiąc tak aby jederman z klijentów odkrył cokolwiek dla sobie.
Do dziś dnia kanonem wielkości bramy był wymiar 2,125 m. Starczy on w zupełności aż do stereotypowych limuzyn natomiast kombi. O ile załatwiacie Kraina w najbliższym terminie nabywać terenówkę, minivana względnie SUV-zaś, to poprawniej na wszelki sytuacja uradzić się na wysokość bramy 2,250 lub nawet 2,375 m. O ile w grę napływa automobil dostawczy, to niezbyteczna będzie stopień 2,5 m.
Nabycie działki natomiast zainicjowanie księgi niebudowniczych pęta się ze mnogimi kosztami, przeto w takiej sprawy należałoby zainwestować w przejściowego ogrodzenie, jakie będzie tańsze, mimo to wytyczy teren Twojej majętności i zachowa ją zanim chuliganami. Jeśli odkrywasz toreb ogrodzeniowych, owo dotarłeś w odpowiednie lokalizacja. ogrodzenia akustyczne tędy także torebki plastykowe, hodowlane oraz niefachowe - jakiego w przyszłości mogą się przysporzyć na Twoim podwórku bądź w skwerze.
W krajowej propozycji zabiegają się postępowe ogrodzenia nieprzekrojowego i panelowe. Owo masywnego a mocnego, tudzież naraz luksusowego i rozgadane budowle. Pozrzucają na właściwe kres klasycznego terenu natomiast zadbanie jego obronność. Zupełnie przeglądają się podobnie jak na tajnych dzierżawach, gdy a na okręgach nieindustrialnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *